Srednja lesarska šola

Les ima tradicijo in prihodnost. Izdelke iz lesa bodo izdelovali tisti, ki bodo to znali in bodo pripravljeni svoje znanje ves čas dopolnjevati in s tem konkurirali na tržišču.

Novice iz naše šole:

By Majda Kanop, ravnateljica 15 Apr, 2024
Srednja lesarska šola Ljubljana organizira v petek, 19. 4. 2024, tretji športni dan v tem šolskem letu za razrede 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 2.G, 1.K, 1.L, 4.A in 4.B. Izvedli bomo naslednje dejavnosti: dijaki 1.K, 1.L, 2.G, 4.A in 4.B boste obiskali vojašnico Edvarda Peperka v Ljubljani , kjer vam bodo predstavili delovanje Slovenske vojske, pod vodstvom inštruktorjev pa se boste udeležili tudi športnih dejavnosti v povezavi z vojaškimi veščinami. Zbor bo ob 8.45 pred vhodom v vojašnico na Leskoškovi cesti 7. Najbližje zbornemu mestu vas pripelje avtobus LPP št. 7L, 27 ali 27K, postajališče Leskoškova. Do vhoda imate od postajališča še približno 10 minut hoje. Če boste uporabili linijo LPP št.7, morate izstopiti na končni postaji Nove Jarše, od tam pa vas čaka še približno 15 minut hoje. S seboj imejte primerno športno obutev in obleko (preoblekli se boste lahko v garderobah). Upoštevajte, da bodo dejavnosti potekale zunaj na travnatem terenu in da so zjutraj napovedane nizke temperature. Obvezno morate imeti s seboj osebni dokument (osebna izkaznica). Zaključek dejavnosti bo predvidoma ob 12. uri. Profesorji spremljevalci: Barbara Rupnik, Grega Štendler, Erika Potrebuješ, Luka Baloh, Boštjan Hrovat, Stane Lemut, Miro Uršič Z dijaki 3.A in 3.B : bomo v okviru športnega dne in aktivnega državljanstva organizirali ekskurzijo na Primorsko. Odhod z Barjanske ob 7. uri , prihod do 14. ure. Spremljevalci: Franci Novak, Manca Kavčič, Manuela Polanc Dijaki 1.A, 1.B, 2.A in 2.B : 1. POHOD na Šmarno goro – 41 dijakov Zbor pohodnikov bo ob 9. uri na parkirišču v Tacnu pod Šmarno goro nasproti gostilne Košir (takoj za mostom čez Savo, LPP št. 8, 15 – postajališče Tacenski most). Obvezna je primerna obutev za hojo v hribe (nazobčan podplat!), ne pozabite na malico, plastenko vode, rezervno suho majico in večslojna oblačila – napovedane so nizke temperature. Zaključek dejavnosti bo predvidoma do 12. ure. Profesorji spremljevalci: Danijel Mlakar, Gabrijela Dolenšek, Florjan Štigl 2. ODBOJKA NA MIVKI v Športnem centru LUDUS (Črnuče) ( 7,5 EUR ) – 27 dijakov Pred športnim centrom Ludus se zberemo ob 8.45 uri. S seboj imejte športno opremo (majica, kratke hlače). Po uvodnih navodilih in ogrevanju se boste razdelili v skupine in pomerili med seboj. Igra bo potekala v dvorani. Vadba traja do 12.00 ure. Denar za plačilo dejavnosti imejte s seboj, saj bomo račun poravnali pred začetkom! Profesorji spremljevalci: Gregor Kranjec, Simon Slabe 3. GOLF - igrišče Trnovo (Cesta dveh cesarjev, Ljubljana - LPP št. 1, 1B, postajališče Mestni Log) ( 14 EUR ) – 30 dijakov Zbor je pri vhodu na igrišče ob 8.45 . Bodite športni dejavnosti primerno oblečeni in obuti (upoštevajte, da so napovedane nizke temperature), opremo za igro bo priskrbel organizator. Dejavnost zajema spoznavanje osnovnih pravil in tehnike golfa, praktičen del in samo igro golfa. Zaključek dejavnosti bo predvidoma ob 11.00. Denar za plačilo dejavnosti imejte s seboj, saj bomo račun poravnali pred začetkom! Profesorji spremljevalci: Urška Wertl, Krivic Tadej 4. ŠAH Dijaki, ki ste opravičeni aktivnosti pri športni vzgoji pridete v šolo pred zbornico ob 9.00. Malico boste lahko prevzeli v šolski jedilnici pred pričetkom dejavnosti, v nasprotnem primeru se pravočasno odjavite. Športni dan je obvezna izbirna vsebina in se upošteva tako kot vsak drug šoloobvezni dan. V primeru izredno slabega vremena, bomo športni dan prestavili. Razredi 3.C, 3.Č in 3.D imajo praktični pouk po veljavnem urniku. Ostali razredi imajo ta dan pouk po prilagojenem urniku:
By Franc Novak, organizator interesne dejavnosti 02 Apr, 2024
Obveščamo vas, da imajo dijaki Srednje lesarske šole v soboto, 11. 5. 2024 , ekskurzijo v München. Odhod je predviden ob 3. uri z Barjanske ceste, prihod na isto mesto pa do 22. ure . Program: Vožnja do Münchna z obveznimi postanki, obisk tehniškega muzeja (vstopnina 8 € ), nato ogled starega centra mesta s številnimi pomembnimi poslopji, nato povratek v Ljubljano. Dijaki so na ekskurziji dolžni dosledno upoštevati vsa navodila učiteljev spremljevalcev ter v celoti spoštovati Pravilnik o šolskem redu za srednje šole in Šolska pravila Srednje lesarske šole. Še posebej poudarjamo prepoved uživanja alkohola in drugih psihoaktivnih snovi ter kajenja. Za pot v tujino je potreben potni list ali osebna izkaznica, zato naj imajo enega izmed dokumentov s seboj. Stroški prevoza ekskurzije znašajo 48 €, ki jih boste plačali po položnici . Stroški so izračunani glede na celotno število dijakov, zato si pridržujemo pravico, da zaračunamo prevoz tudi v primeru neudeležbe.
By Urša Žen, prof. športne vzgoje 18 Mar, 2024
Naš dijak, Matej Močnik iz 1.K, je na Prvenstvu srednjih šol Ljubljane v namiznem tenisu, ki je potekalo v športni dvorani Kodeljevo, 15. 3. 2024, dosegel dober rezultat. Uvrstil se je v četrtino finala v posamičnih tekmah. Čestitamo za dobro igro.
Prikaži več novic

Prihajajoči dogodki:

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun

dela prost dan: velikonočni ponedeljek

prvomajske politnice

prvomajske počitnice