PROJEKTI

By Maja Lesjak, koordinatorica projekta 18 Sep, 2023
Dijaki 3. letnikov SSI in 1. letnikov PTI pozor! Obveščamo vas, da so odprte prijave na mobilnost v okviru projekta Erasmus+. Rok za oddajo prijave je do 18. oktobra 2023, prijavite se preko spletnega obrazca na povezavi https://forms.gle/h8QzBWfrWYvYeQGL6 . Termini in destinacije še niso znane, prve mobilnosti bomo predvidoma pričeli izvajati po novem letu. Za dodatne informacije in morebitna vprašanja se obrnite na koordinatorko Majo Lesjak ( maja.lesjak@sclj.si ). Več informacij pa najdete tudi v priponki . Vabljeni k prijavi!
By Maja Lesjak, koordinatorica projekta 22 May, 2023
V okviru projekta Erasmus+ bomo v šolskem letu 2023/24 organizirali mednarodne mobilnosti dijakov. Prva skupina bo odšla na mobilnost v Brago na Portugalsko v terminu med 17. in 30. 9. 2023 . Dijaki bodo tam opravljali 10-dnevni PUD. Delovni jezik bo angleščina. Stroški prevoza in bivanja bodo financirani iz projekta. Pogoj za prijavo je, da ste dijaki ŠCLJ v šolskem letu 2023/24 vpisani v 3. letnik SSI ali v 1. letnik PTI programa.
By Maja Lesjak, koordinatorica projekta 28 Sep, 2022
Razpis je namenjen dijakom 3. letnikov SSI in dijakom 1. letnikov PTI programa. V okviru projekta bomo v šolskem letu 2022/23 organizirali mednarodne mobilnosti dijakov v tujini v obliki praktičnega usposabljanja z delom ali sledenjem pri pouku. Za uspešno prijavo izpolnite PRIJAVNI OBRAZEC Priložiti morate Europass CV v angleškem jeziku, motivacijsko pismo in mnenje razrednika. Popolne prijave oddajte preko zgornje elektronske povezave do 9. oktobra 2022. Za več informacij pišite na maja.lesjak@sclj.si. O izboru udeležencev mobilnosti bodo dijaki obveščeni do 30. oktobra 2022. Prva skupina naših dijakov je trenutno v Bragi. Spremljajte jih , kjer objavljamo novice in druge utrinke z mobilno s ti.
05 Feb, 2021
Da bi dijake spodbudili k branju je Srednja lesarska šola vključena v projekt Rastem s knjigo, ki ga organiziramo skupaj s Knjižnico Otona Župančiča. Za širjenje bralnega virusa tako vsi prvi letniki dobijo brezplačno knjigo, letos je to pustolovski-kriminalni roman z naslovom Preživetje Igorja Karlovška.
By Grega Štendler, koordinator projekta 26 Mar, 2018
Srednja lesarska šola je kot razvojna šola vključena v projekt inovativna učna okolja. Projekt traja od leta 2017 do leta 2022.  Razvijanje kompetenc je eden izmed temeljnih pogojev za vse življenjsko učenje in izboljšano zaposljivost, pogoj za to je udejanjanje prožnih oblik učenja, v okviru katerih so redefinirane vloge vseh deležnikov: učencev oziroma dijakov, strokovnih delavcev in ravnateljev. Na ta izziv odgovarja projekt Inovativna učna okolja podprta z IKT. Projekt Inovativna učna okolja, podprta z IKT omogoča implementacijo inovativne pedagogike 1:1, pri katerih učni scenariji poudarjajo, kako lahko mobilne naprave uporabljamo v podporo mnogim različnim učnim strategijam; uvajajo elemente formativnega spremljanja in upoštevajo razvijanje novih kompetenc, ki se razvijajo pri učenju s tehnologijo ter učenje v času in prostoru razširjajo izven učilnice. Inovativna učna okolja predstavljajo kontekst, znotraj katerega se odvija učenje v najširšem smislu in povezujejo učence, vsebine, učitelje, vire, organizacijo in pedagogiko. Vključevanje individualizacije in personalizacije učnega procesa omogoča enakopravnejše vključevanje vseh učencev in dijakov v učni proces. Projekt povezuje in nadgrajuje rezultate prejšnjih projektov, ki so že začeli spreminjati učna okolja v slovenskem prostoru, kot so prenova gimnazij, E-šolstvo, Inovativna pedagogika v luči kompetenc 21. stoletja 1:1, E-šolska torba, EU-folio, ATS 2020. V projektu nadgrajujemo rezultate, izkušnje in smernice na ravni kurikula in vsebine, vrednotenja, usposabljanja učiteljev, organizacije in vodenja, povezanosti in infrastrukture. V projekt je vključenih 75 VIZ, med katerimi bo 18 razvojnih, ostale pa implementacijske. Za uvajanje IUO podprtih z IKT bomo usposabljali večino učiteljev in dijakov. Za vključevanje uporabljamo metodologiji 21. korakov, ki jo bomo ob izkušnjah projekta še nadgradili. Učiteljem bodo pri tem v pomoč razviti primeri dobre rabe in s smernicami za uvajanje IKT, formativnega spremljanja in razvijanja kompetenc nadgrajeni izvedbeni kurikuli. Kot rezultat projekta bodo nastala tudi priporočila za razvoj podpornega okolja, ki jih bodo za udejanjanje inovativnih učnih okolij uporabljali tudi drugi VIZ. Za uspeh projekta so poleg usposabljanja učiteljev in ravnateljev ključni učinkoviti šolski razvojni timi, fleksibilna organizacija, distribuirano vodenje in vzpostavitev celovitega podpornega okolja, vključno z infrastrukturo in strokovnimi ter e-skupnostmi. Le tako bomo lahko udejanjili inovativna učna okolja, v katerih bodo učenci in dijaki prevzeli aktivno vlogo v vseh fazah učno –vzgojnega procesa od načrtovanja od vrstniškega vrednotenja. V projektu sodeluje večino učiteljev, v razvojni tim so vključeni; Ivo Koderman, Gabrijela Dolenšek, Aleksander Mezeg, Špela Grum, Jože Šemrov in Tadej Krivic.

POMAGAJTE NAM POMAGATI

Podprite naše učence, da bodo uspeli in dosegli svoje cilje

Vaša donacija gre neposredno v šolski sklad za podporo dijakom

DARUJTE →

PRIHAJAJOČI DOGODKI

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun

1

dela prost dan: velikonočni ponedeljek

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

prvomajske politnice

30

prvomajske počitnice

1

državni praznik: praznik dela

2

državni praznik: praznik dela

3

prvomajske počitnice

4

5

Share by: